gru 13 2013

Dla przypomnienia

Published by at 07:38 under Słowa

 

Mądrzy ludzie powiadają, że powtarzanie jest matką wiedzy. Pan Bóg też często stosuje tę metodę: przypomina, nawołuje, powtarza i tak w kółko i w kółko, przez wszystkie wieki. Warto samemu czasami sobie przypomnieć co dla nas ważne: mąż żonie o tym, że ją kocha, przyjaciele sobie, że mogą liczyć na siebie, my tutaj, że jesteśmy razem z jakiegoś konkretnego powodu. Czasami w tym przypominaniu niech nam inni pomogą, ale uważajcie, by nie przesadzić bo skutek może być przeciwny.

foto: DartVader/sxc.hu

Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. Dziś Bóg przypomina nam o dwóch sprawach. Najpierw o tym, że jest. Ktoś może zadać pytanie: czy Bóg nie ma ważniejszych spraw na głowie niż mówienie o sprawach oczywistych? Tak sobie myślę, że to jest bardzo ważna wiadomość. Prześledźmy wczorajszy dzień: ile minut poświęciliśmy na myślenie o Bogu? Mam nadzieję, że nikt z nas nie musi sięgnąć do roku wstez, by znaleźć chociaż jedną minutę, którą daliśmy Bogu z naszego życia. Dlatego Bóg przypomina, że jest Bogiem, czyli kimś kto powinien wypełniać każdą sekundę naszego życia. Którym powinniśmy się kierować przy podejmowaniu wszystkich decyzji, z którym dzielimy nasze radości i smutki.

Dziś Bóg przypomina także, że nie ogranicza się tylko do obecności, ale poucza nas o tym co pożyteczne. Tak, by nasze życie było wypełnione spokojem. Poucza nas przez przykazania, poucza przez swoich Proroków, poucza przez Swojego Syna. Tylko, że my nie lubimy jak ktoś nas poucza, nie lubimy być upominani. Zawsze znajdziemy jakieś ale, by iść swoją drogą. W końcu to moje życie i tylko ja wiem jak nią iść.

Pamiętamy porównanie Jezusa z Ewangelii? Ludzi, którzy go słuchali przyrównał do dzieci, które marudzą na wszystko: dasz im sok – będą chciały kompot, dasz lizaka, będą chciały czekoladę. Przyszedł Jan Chrzciciel – za dużo pokuty, przyszedł P. Jezus – pijak i zdrajca narodu. Gdyby teraz Jezus stanął między nami: jak, by odpowiedział na pytanie: Z kim mam porównać to pokolenie? Wiem jedno: Jego słowo da nam nadzieję, na zmianę i radość do życia.

No responses yet

Leave a Reply